Podwójny podbródek
Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna
to nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu.
Lipoliza to obecnie najnowocześniejszą metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej.
Zabiegi tego typu stają się na świecie alternatywą dla bolesnych i obarczonym powikłaniami zabiegów jak odsysanie tłuszczu (liposukcja). Jest to obecnie najbezpieczniejsza i niedroga medyczna metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru.
Na czym polega lipoliza
Zabieg ten polega na deponowaniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej. Fosfatydylocholina PPC to naturalny składnik naszego organizmu- lecytyna. W medycynie od dawna stosowana jest w leczeniu zatorów tłuszczowych czy też redukcji lipidów we krwi. Fosfatydylocholina i deoksycholat podawane są w tkankę tłuszczową powodując rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. L-karnityna przyspiesza metabolizm tłuszczu.
Dla kogo zabieg
Zabieg lipolizy jest przeznaczony dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. Pomaga usunąć tzw. miejscowe otłuszczenia (fałdy na plecach, brzuch, uda) których trudno pozbyć się w wyniku diety czy ćwiczeń fizycznych. U pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny.
Wskazania do zabiegu to miejscowe otłuszczenie ciała. Lipoliza wykonywana jest najczęściej w okolicach nadmiernych nagromadzeń tkanki tłuszczowej: podbródka i brody, brzucha, ‘boczków’, ud oraz pośladków, wokół pach, nad kolanami.
Jak wygląda zabieg
Podczas konsultacji lekarz zbiera wywiad dotyczący przebytych i ewentualnych aktualnych chorób oraz uczuleń. Przed zabiegiem na wybrane, zaznaczone okolice może zostać nałożona maść ze środkiem znieczulającym. Dzięki używaniu bardzo cienkich igieł zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów. Następnie, po dezynfekcji skóry, lekarz dokonuje wstrzykiwania preparatu w zaznaczone miejsca bardzo cienką igłą. W miejscu podania pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które szybko ustępuje.
Po zabiegu może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie, swędzenie czy drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. Czasem wystarczający jest jeden zabieg.
Zabieg ten jest idealnym uzupełnieniem diety oraz zabiegów drenujących. Po zabiegach lipolizy zaleca się wykonanie kilku zabiegów limfatycznych, które pomogą wydalić komórki tłuszczowe.
Efekty zabiegu
– utrata kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji,
– lepszy metabolizm komórek skóry,
– lepsze mikrokrążenie,
– stymulacja regeneracji skóry,
– lepsze odżywienie skóry
Przeciwwskazania
– ciąża oraz karmienie piersią,
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– padaczka oraz choroby wątroby i nerek,
– aktywne infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć,
– alergia na składniki preparatu,
– otyłość
Karboksyterapia C.D.T. Evolution
Karboksyterapia przy użyciu nowoczesnego urządzenia medycznego C.D.T. Evolution
Terapia dwutlenkiem węgla (nazwana także terapią z „cudownym gazem”), czyli inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem medycyny estetycznej od czasu zastosowania botoksu. Nic dziwnego – ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda doskonale radząca sobie z odmładzaniem skóry, walką z cellulitem, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, rozstępami, zwiotczeniami skóry, łysieniem, a nawet ogniskami łuszczycy, zaburzeniami krążenia obwodowego, czy owrzodzeniami i opóźnionym gojeniem ran. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym, precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2), przy użyciu specjalnego urządzenia.
Karboksyterapia – działanie i bezpieczeństwo:
Dwutlenek węgla w tkance wchodzi w reakcję z cząsteczkami wody, tworząc cząsteczkę kwasu węglowego. Wspomniany kwas obniża pH tkanki. W tym momencie występuje efekt Bohra – im niższa jest wartość pH, tym słabsze wiązanie pomiędzy hemoglobiną a tlenem. Zatem podczas zabiegu karboksyterapii zwiększa się uwalnianie tlenu z hemoglobiny w miejscu podania CO2. W efekcie uzyskujemy wzrost utlenowania oraz poprawę mikrokrążenia.
Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego obszaru poddanego terapii, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”.
Jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z deponowania gazu. Jest to odczuwalne jako ucisk i rozpieranie, jednak nieprzyjemne doznania wynagradzają wielce zadowalające rezultaty jakie przynosi karboksyterapia.
CDT Evolution Light to jedyne medyczne urządzenie przeznaczone do karboksyterapii zaakceptowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz posiadające certyfikat Komisji Europejskiej.
Karboksyterapia – na czym polega zabieg?
Karboksyterapia polega na śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego dwutlenku węgla poprzez mikronakłucia. Co ważne – ilość wprowadzanego CO2 jest ściśle kontrolowana przez medyczne urządzenie C.D.T. Evolution.
W zależności od miejsca i głębokości zdeponowania CO2 w tkance zachodzą różnorodne procesy, co z kolei prowadzi do osiągnięcia odmiennych rezultatów.
Karboksyterapia – jak długo trwa terapia?
Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 8 do 12 zabiegów.
- redukcja cellulitu – 1 zabieg tygodniowo (ok. 10 zabiegów)
- redukcja tkanki tłuszczowej – 2-3 zabiegi tygodniowo (ok. 12 zabiegów)
- redukcja zmarszczek/rewitalizacja/cienie pod oczami – 1 zabieg na 10 dni (ok. 6 -10zabiegów)
- redukcja rozstępów – 1 zabieg na 7-10 dni (ok. 10 zabiegów)
- leczenie egzemy – 1 zabieg na ok. 14 dni (ok. 10 zabiegów)
HIFU Ultraformer III
Opis zabiegu
Zabieg Ultraformer służy do uzyskania długotrwałego efektu liftingu ciała i twarzy, widocznego już po jednym zabiegu. ULTRAFORMER to urządzenie wykorzystujące technologię HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradżwiękową służącą do podgrzewania tkanek, takich jak skóra, tłuszcz i mięśnie. W wyniku selektywnego podgrzania, tkanki mają tendencję do obkurczania się, dodatkowo, w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń stymulujących wytwarzanie nowego kolagenu.
Podstawowe zalety ULTRAFORMER to:
Możliwość ujędrnienia każdej części ciała!
Uzyskanie efektu już po jednym zabiegu
Brak rekonwalescencji – pacjent wraca do codziennych zajęć następnego dnia
Możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok, bez względu na nasłonecznienie
Stopniowa poprawa jędrności do 3 miesięcy po zabiegu
Długotrwałe utrzymywanie się efektu
Umiarkowane dolegliwości bólowe tylko w trakcie wykonywania zabiegu
Zabieg ULTRAFORMER spełnia oczekiwania rzeszy pacjentek i pacjentów cierpiących z powodu utraty jędrności skóry ciała i twarzy. Technologia HIFU stosowana jest od lat z dużym powodzeniem w obrębie twarzy, teraz została użyta do analogicznego ujędrniania praktycznie każdej części ciała. Zabieg polega na wielokrotnym przykładaniu końcówki przetwornika do ciała, podgrzewającego tkankę na różnych głębokościach, w zależności od warunków anatomicznych (dostępne przetworniki 9mm, 6mm, 4,5mm, 3mm i 1,5mm) i oczekiwanego efektu (drobne zmarszczki – przetwornik 1,5mm, wiotki brzuch – przetwornik 9mm).
Czy zabieg jest bolesny?
Zwykle zabieg nie wymaga żadnego znieczulenia. U osób bardzo wrażliwych stosujemy miejscowe znieczulenie w postaci maści.
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Maksymalny efekt uzyskujemy po upływie 2 – 3 miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu widoczna jest początkowa, bardzo korzystna zmiana w wyglądzie
Brak dostępnych danych dotyczących długości utrzymywania się efektu na ciele. Ta sama technologia stosowana w obrębie twarzy pozwala na zachowanie efektu przez około 2 lata
Schemat terapii
Procedura zawsze jest poprzedzona wywiadem m.in. na temat oczekiwań pacjentki. Specjalista poinformuje o możliwych konsekwencjach planowanej terapii. Wszelkie ustalenia zostaną ujęte w formule Zgody na zabieg. Zachęcamy do wcześniejszego wydrukowania dokumentu, wnikliwego zapoznania się z nim, a następnie podpisania go na każdej stronie.
Bezpośrednio przed procedurą, wykonujący zabieg ocenia jego zakres oraz głębokość, na której ma być on wykonany. Przetworniki o różnej głębokości przykładane są do korygowanego miejsca. Pojedyncze wyzwolenie energii odczuwalne jest, jako delikatne ukłucie i rozchodzenie się ciepła. Średni czas wykonywania zabiegu waha się pomiędzy 30 minut, a 2 godziny. Zaraz po zakończeniu zabiegu pacjentka może mieć niewielkiego stopnia rumień skóry utrzymujący się przez około 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.
Na życzenie pacjentki można wykonać kolejny zabieg po upływie 3 miesięcy.
Inny schemat leczenia to stosowanie mniejszej liczby impulsów jednorazowo, i powtarzanie zabiegów co miesiąc, przez 3 kolejne miesiące. Zalety tego schematu to zmniejszenie ew. dolegliwości bólowych i niższa, jednorazowa cena zabiegu.
Zalecenia pozabiegowe
- Po zabiegu pacjentka może prowadzić normalny tryb życia
Przeciwwskazania oraz skutki uboczne
- Stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu
- Zmiany skórne w miejscu wykonywania zabiegu
- Opryszczka w miejscu wykonywania zabiegu
- Ciąża
- Choroba nowotworowa
Przez kilka dni miejsca leczone mogą być lekko obolałe lub może wystąpić niewielki obrzęk. W rzadkich przypadkach pojawiają się pojedyncze zasinienia. Objawy te ustępują po 2-3 dniach, zasinienia po 7-14 dniach.
Zabieg ULTRAFORMER jest zabiegiem nieinwazyjnym, o wyjątkowo korzystnym profilu bezpieczeństwa. Wyjątkowo rzadko zdarzają się jednak oparzenia skóry w postaci linijnych zgrubień , zwykle ustępujące po kilku tygodniach. Zaobserwowano również występowanie blizn zanikowych.