Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny, potocznie zwany kawitacją, to zabieg oczyszczający skórę. Jest przeznaczony do cer wrażliwych, które reagują podrażnieniem na zabiegi mniej delikatne np. oczyszczanie manualne. Kawitacja złuszcza skórę i działa głębiej niż peelingi stosowane w domu, ale działa równie delikatnie. Wykorzystując zjawisko drgań  kawitacyjnych zabieg głęboko oczyszcza pory z sebum i zanieczyszczeń. Zabieg jest bezbolesny i nie pozostawia podrażnień.

Polecany dla cer:
  • naczynkowych
  • delikatnych
  • ze skłonnością do zaskórników
  • źle reagujących na inne metody
  • u osób z cienką skórą

Kawitacja jest zjawiskiem fizycznym zachodzącym pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Polega na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową. Właśnie dlatego na początku zabiegu nasza skóra musi być wilgotna. Wtedy w zetknięciu z głowicą ultradźwiękową tworzą się mikropęcherzyki, które następnie ulegają rozpadowi. Wynikiem tego jest rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka i oczyszczenie porów skóry.

Jak wygląda zabieg?

Peeling kawitacyjny wykonuje się przy użyciu aparatu emitującego fale ultradźwiękowe o odpowiedniej częstotliwości. Skóra musi być mocno zwilżona w celu powstania zjawiska kawitacji i dobrego sprzężenia z głowicą maszyny. Szpatułką wytwarzającą ultradźwięki przesuwa się po zwilżonej skórze, w wyniku tego powstają mikropęcherzyki cieczy przechodzące w fazę lotną. Mikropęcherzyki pękają, rozbijając i odrywając martwe komórki naskórka a drgania „wyciskają” sebum z porów skóry oczyszczając ją bardzo głęboko.

Mikromasaż poprawia ukrwienie oraz większa właściwości absorpcyjne skóry. Działa przeciwzapalnie i dezynfekująco, dokładnie usuwa nadmiar łoju, oraz pozwala pozbyć się bakterii, które są jedną z przyczyn m.in. trądziku.

Krążenie w skórze przyspiesza wzmagając przemiany regeneracyjne i oczyszczanie skóry. Zbędne metabolity są usuwane wraz z krwią i limfą a składniki odżywcze i tlen są dostarczane do skóry właściwej sprawiając, że staje się promienna i wygląda zdrowo.

Peeling kawitacyjny może być stosowany jako zabieg samodzielny bądź stanowić jeden z elementów szerszych procedur zabiegowych, ponieważ doskonale oczyszcza i poprawia wchłanianie substancji aktywnych z preparatów, tym samym zwiększając skuteczność zabiegów. Jest nieinwazyjny, więc świetnie sprawdza się u osób z cerą wrażliwą i naczynkową.

 

Mikrodermabrazja

Mechaniczne, bezpieczne i kontrolowane usuwanie naskórka.

Mikrodermabrazja jest nowoczesną i jedną z najpopularniejszych metod mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Podczas zabiegu, efekt eksfoliacji uzyskuje się dzięki ścierającemu działaniu głowic, pokrytych cienką warstwą diamentu oraz współdziałającej pompy zasysającej martwy naskórek. Intensywność terapii jest kontrolowana i dobierana indywidualnie dla każdej osoby, co powoduje, że zabieg ten jest całkowicie bezpieczny, a jego rezultaty są widoczne natychmiastowo.

Przez wzgląd na fakt, że mikrodermabrazja ma szerokie zastosowanie, zabieg jest polecany zarówno dla skóry tłustej, mieszanej jak i suchej. Zabieg nie tylko doskonale oczyszcza skórę, ale także skutecznie likwiduje zrogowaciałą warstwę naskórka, regenerując i poprawiając przy tym absorbcję składników aktywnych. Usunięcie wierzchnich warstw naskórka dodatkowo pobudza produkcję kolagenu oraz elastyny, co prowadzi do uzyskania gładkiej, jędrnej, rozjaśnionej i świeżej skóry.

Dzięki miarowemu usuwaniu wierzchnich warstw naskórka, w jego części podstawnej dochodzi do zintensyfikowanego powstawania nowych, pełnowartościowych komórek. Przemieszczają się one do góry, zastępując uszkodzone komórki. Do złuszczania dochodzi stopniowo, dlatego nie istnieje ryzyko zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczania, ani powstawania blizn.

Mikrodermabrazja diamentowa doskonale radzi sobie także z likwidowaniem rozstępów i blizn, przyczyniając się do ich znacznego spłycenia oraz wygładzenia. Skutecznie eliminuje drobne zmarszczki, zmniejsza rozszerzone pory oraz istniejące przebarwienia. Bardzo dużą zaletą zabiegu jest fakt, że jest on bezbolesny i przyjemny, a po jego wykonaniu pacjent ma uczucie relaksacji i wysokiego komfortu. Zabieg nie ogranicza codziennych aktywności. Bezpośrednio po jego zakończeniu na skórze poddanej mikrodermabrazji może pojawić się lekkie zaczerwienienie, które ustępuje w ciągu kilku godzin. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że po tym zabiegu, przez kolejne 48 godzin, nie należy korzystać z żadnych form opalania oraz kąpieli w basenach z wodą chlorowaną.

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej zleca się wykonywać w seriach, których częstotliwość i długość dobiera się indywidualnie, według potrzeb danej skóry. Zazwyczaj przeprowadza się serię około 6 do 10 zabiegów. Efekty widoczne są już po pierwszej mikrodermabrazji. Jej powielanie wzmacnia rezultaty i utrwala je.  
Bezpośrednio przed zabiegiem mikrodermabrazji nie jest wymagane specjalne przygotowanie skóry, jednak istotne jest, aby na 5 dni przed jej wykonaniem unikać chemicznych kremów do depilacji, woskowania, szorstkich gąbek i szczoteczek do czyszczenia twarzy, elektrolizy, żelów i kremów peelingujących do twarzy.

Kontakt

ul. Racławicka 22 lok.1
42-217 Częstochowa

513 388 727